Në autostradën Tiranë- Vorë,  një furgon mallrash ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore. BW raporton se ka humbur jetën një shtetase qe udhëtonte si pasagjere në këtë mjet, ndërsa drejtuesi i mjetit është në gjendje të rëndë.

Pasagjerja që ka humbur jetën ende nuk është identifikuar.