Princesha Haya nxiti zemërimin e bashkëshortit të saj miliarder, pasi thuhet se kishte përdorur paratë e familjes për t’i dhënë dhurata bujare truprojës së paidentifikuar.

Princesha e Lindjes së Mesme iku në Londër dhe bashkëshorti i saj Sheik dyshonte gjatë gjithë kohës për marrëdhënien e saj të ngushtë me një truprojë britanike.45-vjeçarja braktisi pallatin e saj në Dubai dhe u arratis për në Evropë muajin e kaluar.

Sheiku Mohammed al Maktoum u kthye papritur në rezidencën 85 milion paund, nga dyshimi për bashkëshorten dhe për të shpëtuar martesen që kanë tre djem.

Burime familjare thanë se ai ishte ‘i tronditur’ kur gjeti gruan e tij 45-vjeçare me truprojen në rezidencën e Londrës dhe menjëherë kërkoi që ajo të kthehej me të në Dubai.

Princess Haya refuzoi dhe tani është vendosur të përfshihet në divorcin më të shtrenjtë në Mbretërinë e Bashkuar.

Burri i saj, Sheikh Muhammed bin Rashid Al Maktoum shprehu zemërimin e tij mbi “tradhtinë” e saj në një postim në rrjete sociale duke shkruar: “Shko tek ai me të cilin je ngatërruar!!!!!?”

Sheiku Mohammed e akuzoi atë për flirtet me truprojen, i cili është ish-oficer i ushtrisë britanike.

Miliarderi ishte tashmë i shqetësuar për marrëdhëniet e ngushta midis gruas së tij shumë më të re dhe ish oficerit të ushtrisë britanike që siguronte sigurinë për familjen mbretërore të Dubait.

Princesha Haya, një nga gjashtë bashkëshortet e tij, dhuroi dhurata truprojes, ndërsa rojet e larta kritikuan afërsinë mes palës, raportoi The Times.

Shejhu kthehet në shtëpi pa paralajmërim dhe e gjeti gruan me truprojen dhe dyshimet e tij u konfirmuan, “tha një burim i familjes për Mail Online.

“Ai nuk i tha stafit se do të kthehej dhe arriti pa paralajmërim në shtëpinë ku e gjeti gruan dhe truprojen. Ata ishin shumë afër”.

Megjithatë, raportet në gazetën Times treguan se dyshimet e Sheikut ishin, në fakt, të pabazuara.

Miliarderi Sheikh fluturoi në shtëpi në Dubai – ndërsa gruaja e tij dhe dy fëmijët e tyre mbetën në Londër.

Dubai's ruler suspected his wife Princess Haya (pictured) had 'inappropriate contact' with her British bodyguard when he found them together at their London home, a friend has claimed
Princess Haya and Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum
Princess Haya and Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum
Princess Haya, one of his six wives, lavished gifts on the bodyguard, while senior royals were critical of what they described as 'inappropriate intimacy' between the pair, it is claimed
Family sources said the sheikh was 'shocked' to find his 45-year-old wife with the bodyguard at the lavish residence (above) and immediately demanded she return with him to Dubai. Princess Haya is now said to be in hiding at the £85m Grade II-listed property in west London
It was claimed on Wednesday that Princess Haya ran away from her luxurious life in Dubai – having spent months 'meticulously' plotting her escape – because of what she learned about the case of his daughter Princess Latifa (pictured left) who tried to flee Dubai last year
Image result for Revealed: Dubai ruler suspected his estranged wife Princess Haya had 'inappropriate contact' with her British bodyguard when he found them together during surprise visit to their £85m London home
Image result for Revealed: Dubai ruler suspected his estranged wife Princess Haya had 'inappropriate contact' with her British bodyguard when he found them together during surprise visit to their £85m London home
Related image
Image result for Revealed: Dubai ruler suspected his estranged wife Princess Haya had 'inappropriate contact' with her British bodyguard when he found them together during surprise visit to their £85m London home