Policia ka zbuluar një arsenal armësh të sofistikuara në Elbasan. Armët u gjetën në një magazinë në Elbasan-Paper dhe dyshohet se i përkasin një grupi kriminal të zonës.

Operacioni është zhvilluar një ditë pas zgjedhjeve të 30 qershorit nga Forcat Speciale RENEA, por është bërë publik vetëm pasditen e sotme, 9 korrik 2019.