Diten e sotme disa studente militante te PD-se (siç e faktuan edhe mediat me foto) dolen ne nje proteste qe zgjati me pak se nje ore perballe Ministrise se Arsimit.

Por, qe ne fillim te saj u vu re dallimi mes protestes se studentore te vertete te zhvilluar muaj me pare (te cilet moren zgjidhje per kerkesat e tyre nga qeveria dhe vazhdojne normalisht procesin mesimor) dhe militanteve te sotem te Bashes.

Ne protesten e sotme kishte dhune. Kishte flakadane dhe sende te forta qe thyen xhamat e ministrise, njelloj si ne protestat e PD-LSI, ndersa ne protesten e studenteve te vertete para pak muajsh, nuk kishte ne asnje moment dhune.

Ishte pra pikerisht dhuna ajo qe bente diferencen mes protestes se militanteve sot dhe protestes se studenteve me kohe me pare.  Militantet sot bene ate qe ben Basha ne protestat e tij, ndersa studentet jo, ata protestuan paqesisht dhe moren zgjidhje nepermjet dialogut. f.muça/Lexo.al

MILITANTET SOT:

STUDENTET PARA PAK MUAJSH: