19.10.19 16:33

FOTOT/ Trendi më i ri i pantallonave. A do të guxonit t’i vishnit?

Ekstravagante dhe shumë provokuese. Ky është trendi më i fundit i pantallonave të tejdukshme stil kaubojs. Pantallonat e tejdukshëm janë ekspozuar nga faqja e njohur Fashion Nova...

Instagram rendit yjet që ishin veshur më së miri në Met Gala të vitit...

Derisa vetëm pak orë na ndajnë nga ceremonia e Met Gala që pritet të mbahet sonte me temën “Camp”, pse të mos i rikujtojmë disa nga veshjet e yjeve...

Kombinimi i guximshëm i pranverës, vajzat shqiptare veshën këto dy ngjyra!

Trendet gjithnjë duan guxim për t’u veshur. Këto dy ngjyra nuk i mendojmë dot bashkë, por kombinimet e kësaj pranvere na kanë bërë të kuptojmë që shkojnë...

Si të dish gjithmonë se çfarë të veshësh?

Ka gra që dinë të vishen në mënyrë harmonike. Dhe jemi ne. Ja pra si të dish gjithmonë se çfarë të veshësh!

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ngjyrë në veshje ka mundur të mbizotërojë pasarelat dhe rrjetet sociale, të gjitha tonet e...

Foto/Harrojini takat, në ‘trend’ vetëm atletet

Duket se zgjedhja më e mirë këtë pranverë për t’u dukur në modë dhe ‘trendy’ është padyshim atletja. Jo vetëm praktike dhe të rehatshme...

Dior stilon për arabët, prezanton krijimet e reja në Dubai

Me një pasarelë të rregulluar në stilin e tendës, Diori prezantoi në Dubai koleksionin e tij të fundit “haute couture” në mesin e një turme “fashionist”-ësh, figurash...

E verdha në modë; Tendenca më e fundit në pasarela

Ngjyra të ndezura, të gëzueshme dhe superenergjike, ky është trendi më i fundit i sezonit pranverë verë me ngjyrën e verdhë, që shpërthen në pasarela.

Java e modës në Londër/ Kritikohet Burberry: Vetëvrasja nuk është modë

Në “London Fashion Week”, shtëpia e modës “Burberry” ka prezantuar xhupat, poshtë te cilëve modelet mbanin disa bluza të cilat kanë shkaktuar vëmendje shumë të madhe negative...