23.05.19 00:49

Çmenduri të tilla bënte vetëm Escobar

Pablo Escobar është ‘mbreti’ më i madh i drogës që bota ka parë ndonjëherë. Emri i tij është sinonim për Kokainë & Kolumbi, dhe sot do t’ju...

E rëndë, këngëtari i njohur pëson aksident fatal (Foto)

Travis Tritt ishte përfshirë në një aksident fatal në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës dhe ai thotë se është i tronditur nga ajo që...

S’ka më Lotari Amerikane!

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër të ri ekzekutiv mbi emigracionin, të hartuar nga një ekip i kryesuar nga dhëndri i tij Jared Kushner,...

Arrestohet pronari i Coca-Colës, arsyen nuk do ta besoni

Pronari i Coca-Colës greke, Alki David është vënë nën pranga së bashku me partnerin Chase Ergen. 50 vjeçari David dhe aktori Chase Ergen deshën të transportonin 5000...

“New York Times”: Rusia vë në shënjestër zgjedhjet europiane

Më pak se dy javë nga zgjedhjet e rëndësishme për Parlamentin Europian, një sërë portalesh dhe llogarish mediash sociale të lidhura me Rusinë apo grupe të së...

Nëna vret foshnjen me qumësht gjiri

Një nënë ka vrarë djalin e saj 10 javësh pasi i dha qumësht gjiri të ngarkuar në drogëra. 31 vjeçarja u akuzua për vrasje të pavullnetshme. Ajo...

Publikohet ‘lista’ e anëtarëve sekret të Iluminatit, nuk do ta besoni cilët shqiptarë janë...

Disa thonë se mund të kenë të drejtë, duke ditur se disa ‘vëllazëri’ në universitetet më të mira në botë kanë arritur të ‘prodhojnë’ liderët më të...

Tanke, raketa e ushtarë, Rusia tregon ‘muskujt’ për Ditën e Fitores

Rusia ditën e sotme ka përkujtuar 74-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste. Sheshi i Kuq i Moskës është mbushur me ushtarakë dhe me makineri të rënda...

Pompeo kërkon që “rusët të largohen” nga Venezuela

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka kërkuar Rusisë “të largohet” nga Venezuela, derisa homologu i tij rus, Sergei Lavrov, i ka bërë thirrje Uashingtonit që...

Vendi ku humbën jetën mbi 10 milionë njerëz

Më 29 prill 1945, njësi të Armatës së Tretë të Shteteve të Bashkuara, që komandohej nga gjenerali amerikan, George Patton, çliruan kampin famëkeq nazist të Dakaut, në...