22.05.19 23:56

5 risi të reja që do sjellë BMW M5 2020

Besoni apo jo, janë bërë 35 vite që BMW filloi prodhimin e gjeneratës së parë M5. Në atë kohë, ka pasur gjashtë gjenerata të super-sedan, dhe nën...

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi...

Kështu do të duket brenda Golf 8-shi

Volkswageni heshtazi ka dhënë detaje nga brendësia e gjeneratës së re të Golfit, që pritet të shpaloset në vjeshtë në panairin Frankfurt Motor Show.

Shtetet me më shumë vetura elektrike

Kampioni në Evropë mbetet Norvegjia, që zë vendin e tretë në të gjithë botën pas Kinës dhe Shteteve të Bashkuara. Vitin e kaluar, shitjet e veturave elektrike...

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këta celularë

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë. Mirëpo kompania ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë në disa celularë.

NASA paguan që të qëndroni shtrirë

Nëse keni kërkuar ndonjëherë që të paguheni për të qëndruar në shtrat, atëherë kjo punë është për ju: NASA, Agjencia Evropiane e Hapësirës dhe Qendra Hapësinore Gjermane...

Del telefoni në formë të “tullës”

Telefoni i paraqitur nga kompania e baterive, “Energizer”, është i trashë sa tre telefonë të zakonshëm të vendosur mbi njëri-tjetrin, dhe deri tani nuk ka arritur të...

Instagram vjen me risinë që nuk do t’ju pëlqejë aspak!

Instagram është duke ndaluar opsionin që njerëzit të shohin se sa persona kanë pëlqyer postimet apo videot tuaja. Ndryshimi është një përpjekje për ta...

Ja pas sa vitesh numri i të vdekurve do të kalojë të gjallët në...

Brenda 50 viteve, përdoruesit e Facebook që do të ndërrojnë jetë, mund të jenë në një numër më të madh se ata që do të jenë gjallë,...

Ndryshim totalisht drastik! Kështu do të duket rrjeti social ‘Facebook’ me dizajnin e tij...

Sot më herët, Facebook ka zyrtarizuar planet për ridizajnim komplet të websajtit të saj tepër popullor. Edhe pse ndryshimet në websajte nuk janë të rralla, ridizajnimet e...