21.09.19 16:14

22 mijë tifozë, kjo është shtëpia e re e kombëtares

“Arena Kombëtare” po shkon drejt hapave e saj të fundit, për të mirëpritur Shqipërinë në takimin e shtatorit që do ta ketë për kualifikueset e Europianit.

Mavraj firmos zyrtarisht me ekipin e ri, kuqezinjtë e tjerë të përfshirë në ethet...

Merkato Europiane zien në këto ditë të nxehta dhe në këtë vorbull nuk bëjnë përjashtim as lojtarët e kombëtares shqiptare, shumica e të cilëve këtë periudhë pritet...

Ronaldo flet për Messin: Dua të luajë përgjithmonë, të argëton

Ronaldo, “fenomeni”, na një intervistë për “Marca”, ka folur për rivalitetin që ekziston në Kupën e Amerikës Latine mes Argjentinës dhe Brazilit. “Mendoj se këto dy kombëtare...

Bjonde dhe të pasme perfekte, njihuni me portiejeren më seksi në botë

Mikayla Demaiter mund të konsiderohet pa frikë si portieria e hockey-t më e bukur në botë. Nga profili i saj në Instagram, Mikayla ka...

Milani e zhgënjen Barcelonën

Milani e ka paralajmëruar Barcelonën të mos bëjë ofertë për ta transferuar qendërmbrojtësin dhe kapitenin e kuqezinjve, Alessio Romagnolin, pasi që katalonasit po bëheshin gati të bënin...

‘Arena Kombëtare’ / Dalin pamjet brenda stadiumit, gjithçka drejt përfundimit

“Arena Kombëtare” shumë shpejt do të jetë gati. Pritet që ndeshja e parë që do të zhvillohet në stadiumin e ri do të jetë përballë Francës. Arben...

‘Kush është ajo në krevat’, futbollisti i Juventusit sqaron incidentin ‘hot’ me Zaniolo-n

Moise Kean është shndërruar në protagonist të lajmeve të fundit për shkak të një video të postuar nga ai vetë. Futbollisti që aktivizohet me Italinë është i...

UEFA nis hetimet për thirrjet raciste të bullgarëve ndaj tifozëve të Kosovës

UEFA ka njoftuar se ka hapur procedurën disiplinore ndaj Bullgarisë për sjelljet raciste të tifozëve në përballjen me Kosovën, të hënën në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret...

Kush do të jetë kapiten i Shqipërisë, nëse nuk starton Mavraj? Reja thotë “është...

Edi Reja dhe Elesit Hysaj janë shfaqur para gazetarëve para ndeshjes së Shqipërisë me Moldavinë. Si trajneri, ashtu edhe mbrojtësi – u pyetën edhe...

Vjen oferta e Milanit për Igli Taren

Milani vazhdon të punojë për profilin e duhur që do të mbulojë rolin e drejtorit sportiv. Sipas asaj që shkruan “Sportmediaset”, kuqezinjtë këmbëngulin për...