23.05.19 00:56

Vera është afër, zbuloni modelet e syzeve që duhet t’i keni patjetër

Syzet e diellit janë një nga aksesorët më të preferuar për të gjithë këtë sezon pranvere. Në mënyrë që secili te duket bukur duhet të zgjedhë modelin...

Le Figaro: Tirana, qyteti i konceptuar nga Mussolini, hyn në shekullin e XXI

“Kryetari i Bashkisë së Tiranës që prej vitit 2015, Erion Veliaj, rrethohet nga staf i ri, brilant dhe me dëshirën për ta shndërruar Tiranën në një qytet...

Gazeta e njohur italiane: Shqipëria destinacioni i dëshiruar në çdo stinë

Me 300 ditë me diell në vit, Shqipëria paraqitet si destinacion i dëshiruar në të gjitha stinët, fillon reportazhin e saj të gjatë gazeta e njohur italiane...

Rroga 1000 euro por qiraja 15 euro në muaj, ja kush është qyteti i...

Mbase artikulli që do të lexoni më poshtë do t’ju bëjë ta mendoni qytetin Marinaleda, në zemër të Andaluzisë si qytetin e ëndrrave tuaja.

E pabesueshme/Liqeni në Australi kthehet në ngjyrë rozë, ja shkaku kryesor

Liqeni artificial në parkun Westgate, Melbourne ka vetëm disa javë që është kthyer në një ngjyrë rozë të çelët.Dhe  u kthye kështu në vendin e preferuar të...

20 vende që do ju bëjnë të harroni se ndodheni në Planetin Tokë

Ka kaq shumë vende të mahnitshme në Tokë, të bëra nga njeriu dhe nga natyra, por disa prej tyre duken sikur janë aliene dhe nuk ekzistojnë. Për...

15 plazhet më të bukura në Shqipëri që duhen vizituar gjatë 2019

Shqipëria është shnëdrruar shumë shpejt në një destinacion veror popullor, falë bregdetit mahnitës dhe plazheve të bukura që janë disa prej faktorëve madhorë që qëndrojnë pas rritjes...

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën: Transformimi i qytetit, rrugëtim premtues për turizmin!

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si “The independent”, “The...

Faqja e njohur britanike, Active-Traveller: Udhëtimet mahnitëse në Shqipëri

Ky vend është mahnitës, larg turmave të zhurmshme, shkruan faqja e njohur britanike e turizmit active-traveller, që sjell përshtypjet e atyre që i kanë vizituar këto vende.

“Euronews”: Shqipëria, tërheqja turistike më e re në Europë

Televizioni prestigjioz “Euronews”, në një reportazh të shkurtër mbi panairin ndërkombëtar të turizmit që po zhvillohet në Berlin, të përqëndruar mbi teknologjinë dhe qëndrueshmërinë në turizëm, i ka kushtuar...