19.10.19 15:30

12 fotot që tregojnë madhështinë e historisë 800 vjeçare të Notre Damit

Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive, duke bërë që të ketë reagime nga gjithë...

Ahmedabad, India

Zjarrfikësit përpiqen të shuajnë një zjarr që shpërtheu në një dyqan druri.

Zhaoling, Kinë

Ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuarit e bllokuar në mbeturinat e shtëpive të shkaktuara nga një rrëshqitje e tokës. Incidenti në provincën...

Të uritur për…plehra!

Gërmuesit venezuelianë gërmojnë nëpër plehra në një Landfill, në Pacaraima në kufirin me Venezuelën.  Foto: Nelson Almeida/ AFP/

Kërcimtarë nga Barongsai

Kërcimtarë nga Barongsai përgatiten për festivalin Grebeg Sudiro në Solo City. Festivali mbahet si një prelud i Vitit të Ri Kinez, i cili bie më 5 shkurt, duke përshëndetur...

Siri, duke shpëtuar nga vdekje

Njerëzit që u larguan nga betejat midis forcave demokratike siriane dhe Shtetit Islamik në Baghuz, mbërrijnë pas kalimit të shkretëtirës në pjesën e pasme të një kamioni.

Italianët të mrekulluar nga peisazhi shqiptar

“Magjia e maleve të Shqipërisë, parë nga Puglia, Itali, të cilat duken si valë në horizont”, kështu e ka cilësuar këtë fotografi prestigjozja italiane ‘corriere.it’.

Shpërthimi në Lyon të Francës

Një shpërthim është kapur në një tavanë të kampusit të Universitetit La Doua në periferi të Villeurbanne Fotografia: Romain Chanu / AFP / Getty Images

Theresa duke biseduar me Valerie Muni

Kryeministrja e Britanisë gjatë një vizite në fabrikën Portmeirion. Fotografia: Ben Birchall / PA

Miliona njerëz pas një statuje

Manila, Filipine Adhuruesit mbartin statujën e Nazarenasve të Zi nëpër një urë në fillim të një rituali fetar vjetor, i cili nënkupton