22.05.19 23:55

Vuçiç paralajmëron arrestime në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Vuçiç ka paralajmëruar arrestimin e dhjetëra policëve dhe shtetasve serbë nga autoritetet e Kosovës, dhe sipas tij operacioni i planifikuar pa baza ligjore do...

Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare

E mbajtur fortë tek duart dhe këmbët nga dy ushtar gjersa i treti kryente aktin e përdhunimit. Derisa me pushkë mbi kokë tre familjarë...

Thaçi shpërthen ndaj Berishës: Gërmadhë politike, ka mëkatuar ndaj Kosovës

Pas përplasjeve në distancë, Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur ish-kryeministrin Sali Berisha si “gërmadhë politike”, duke e akuzuar për qëndrime armiqësore ndaj UÇK-së gjatë kohës së...

Kush e propozoi planin e korrigjimit të kufijve? Hashim Thaçi flet hapur

Kush ishte ideatori i një marrëveshjeje për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi këtë të enjte në opinion ka thënë të...

“Hashim Thaçi ka mbajtur flamurin e Serbisë së Madhe”-zv/kryeministri i Kosovës i kthehet Berishës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj i përgjigjet akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili deklaroi mbrëmë se Hashim Thaçi ka mbajtur flamurin e Serbisë së Madhe.

Dalin fotot e pushimeve luksoze të kryeministrit grek Aleksis Tsipras

Mediat në Greqi kanë publikuar disa foto, ku pretendohet se janë të kryeministrit Aleksis Tsipras gjatë pushimeve verore të 2018. Fotot janë bërë publike...

Kush është presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut?

Stevo Pendarovski është presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, sipas rezultateve të para zyrtare nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoni me një mazhorancë prej 51,67%...

Vuçiç: Shërbimet sekrete bllokuan planin tim për kufirin, Kosova do të jetë e pavarur...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se Kosova do të fitojë pavarësinë dhe sovranitetin në tërë territorin, por jo pse se ai do ta njohë Kosovën,...

Emigrantin shqiptar e zë poshtë traktori

Një 41-vjeçar shqiptar ka vdekur tragjikisht në Greqi. Shqiptari vdiq pasditen e së mërkurës ndërsa po punonte tokën e një shtetasi grek me traktor...

17-vjeçari shqiptar shtypet nga treni, babai i tij përlot me dedikimin për të birin

Mengjesin e së premtes një ngjarje tragjike është shënuar në Oberglatt të Zyrihut në Zvicër, ku një 17-vjeçar është gjetur i vdekur në shinat e trenit të...