23.05.19 00:32

Mjekët na jepin lajmin e keq për meshkujt që kanë pak spermë

Sasia e spermës është tregues edhe për një sërë problemesh shëndetësore. Ky është përfundimi i një studimi të realizuar së fundi nga një grup...

Studimi i fundit: Kur fshikëza urinare është e mbushur, jemi më të mençur dhe...

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më...

E tmerrshme: Kështu po futet kokaina në zinxhirin ushqimor përmes urinës së të droguarve

Përdorimi i kokainës është më shumë se dyfishuar në të paktën pesë vjet pasi pastërtia ka goditur një rekord të lartë, tregojnë analizat e ujërave të zeza...

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të...

Produktet që duhet të përdorni për lëkurë të shëndoshë

Lumturia nuk është vetëm një vendim në kokën tuaj, por edhe një qëndrim pozitiv ndaj jetës. Në fakt janë hormonet ato që janë përgjegjëse për lumturinë dhe...

Kjo është bima shqiptare që po ‘çmend’ amerikanët

 “Nëse ka një produkt bujqësor “Made in Albania” për të cilin jemi të gjithë krenarë, një markë ekselence që ka kapërcyer tregjet europiane dhe që dominon sot...

A e dini pse themi “Shnet” kur teshtin dikush?

Shumë njerëz janë mësuar së thënia “bless you” perdoret kur dikush teshtin. Askush nuk thotë asgjë kur kolliteni apo kur i shfryeni hundët nga qurrat, por pse...

Ushqimet e duhura që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut

Zakonet tona të ngrënies na bëjnë të besojmë se një dietë e ulët në natrium është një dietë e përbërë nga sakrifica dhe ushqimet pa shije. Asgjë...

Rreziku që vjen nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

Dëgjueset e telefonave mobil sot përdoren pothuajse nga të gjitha gjeneratat, nga shkolla fillore,  te studentët dhe tek më të moshuarit. Sa më shumë...

Maskat me kos që do u japin fund problemeve tuaja me fytyrën

Lëkura e fytyrës duke qenë çdo ditë të vitit e ekspozuar ndaj agjentëve të jashtëm kërkon një kujdes të veçantë nga ana juaj. Nuk...