18.07.19 10:25

Gjithçka që duhet të dini për rëndësinë e “vitaminës së diellit”

Vitamina  D-e njohur edhe si vitamina e diellit, prodhohet si përgjigje e organizmit ndaj ekspozimit në diell, mirëpo mund të merret edhe me anë të suplementeve dhe...

Këto janë ushqimet që po ju dëmtojnë dhëmbët

Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë. Madje, shumë njerëz...

Pesë këshilla për gjumë të mirë gjatë vapës së madhe

Një gjumë i mirë gjatë vapës së madhe mund të jetë shumë i vështirë. Por gjithsesi edhe mungesa e gjumit bën që të mos jemi efektiv sa...

Si të përdorni manaferrat për rënien nga pesha

Ekspertët rekomandojnë që të konsumoni më shumë fruta pylli dhe veçanërisht manaferra gjatë stinës së verës. Manaferrat janë ndër frutat më të mira që...

Zbulohet ku po xhirohet klipi i Luanës dhe Faydee

Moderatorja Luana Vjollca ka zbuluar së fundmi se po përgatitet që të sjellë bashkëpunimin më të ri, me këngëtarin e njohur australian, Faydee.

Eliona Pitarka “çmend” ndjekësit me fotot seksi

Aktorja Eliona Pitarka është tashmë në një nga vajzat më të komentuara të showbiz-it shqiptar. Herë pas here, ajo tërheq vëmendjen e ndjekësve të...

“Le t’i dalë flaka”, Era Rusi nxjerr kripin e ri

Pas një viti mungesë, Era Rusi, i është rikthyer tregut muzikor shqiptar me një videoklip të ri. Pas suksesit me ‘Telat e Zemrës’, që u publikua një...

Moderatorja e njohur kthehet sërish në ekranin e ‘Tv Klan’

Anjeza Maja është një nga figurat më të njohura të ekranit shqiptar. Pas një shkëputjeje jo të shkurtër nga televizioni ku bukuroshja nisi rrugëtimin e saj, ajo...

Olta Gixhari feston 33-vjetorin më seksi se kurrë (Fotot)

Ditën e sotme aktorja  Olta Gixhari ka ditëlindjen dhe ka ndrë në rrjetet sociale disa momente speciale. Pak kohë më par ajo ka ndarë disa foto mjaft...

U arratis me 31 mln paund, gruaja e sundimtarit të Dubait e tradhtoi sheikun...

Princesha Haya nxiti zemërimin e bashkëshortit të saj miliarder, pasi thuhet se kishte përdorur paratë e familjes për t’i dhënë dhurata bujare truprojës së paidentifikuar.