18.07.19 09:53

Balluku: Rritje e sigurisë së shpërndarjes së energjisë, ofron garanci për disa dekada

Shqetësimet e banorëve të Pogradecit dhe zonave përreth sa i takon cilësisë së furnizimit me energji elektrike kanë marrë tashmë rrugën e zgjidhjes. Operatorit i Shpërndarjes së...

Stakohet energjia në Fushë Krujë-Laç, paralajmërohen probleme në furnizimin me ujë (Oraret)

Në datat 8 dhe 9 korrik do të ketë ndërpreje të energjisë elektrike në rajonin Fushë Krujë-Laç. Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton se për shkak...

Sukthi 24 orë me ujë të pijshëm, Balluku: Vijojmë investimet

Njësia administrative e Sukthit në Bashkinë e Durrësit është zona e radhës e cila në saj të investimit të realizuar nga AKUM do të ketë furnizim të...

Rruga Milot- Balldren/ Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën

Kontrata koncensionare për rrugën Milot-Balldren është miratuar ditën e sotme nga Komisioni i Ekonomisë. Kjo kontratë është finalizuar vetëm me votat e Partisë Socialiste, pasi...

Sa “shefe” drejtojnë biznese në Shqipëri

Mbi 15 mijë e bizneseve në Tiranë drejtohen nga femrat. Ndërsa numri i subjekteve në kryeqytet ka ardhur në rritje nga viti në vit, po ashtu, një...

Kartmonedhat e reja që do futen në qarkullim në Shqipëri

Duke nisur nga data 25 qershor, Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim monedhën e re metalike 10 lekëshe. Ajo ka të njëjtën...

Zbardhet projekti i autostradës Milot – Balldre

Autostrada e re Milot-Balldren e cila është nënshkruar nga qeveria shqiptare dhe pritet të ratifikohet edhe në parlament do të ketë një kosto ndërtimi prej 159,5 milionë...

Një lajm i mirë për të gjithë ata që duan të vizitojnë Vlorën së...

Një lajm i mirë vjen në prag të sezonit turistik për të gjithë ata që duan të vizitojnë Vlorë. Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm...

Nafta në Shpirag, Balluku jep detajet: Kompani të mëdha interes për investime

Në konferencë për shtyp, bashke me drejtorin e Shell, Ministrja Balluku jep më shumë informacione për zbulimin e rëndësishëm në zonën e Shpiragut në Berat, prani nafte...

“Shpirag 4” në Berat/ Si e zbuloi Shell dhe plani për mijëra fuçi nafte...

Pusi i naftës “Shpiragu 4” ndodhet pranë Beratit në bllokun e kërkimit të hidrokarbureve 2-3 në Shqipëri. Kompania Shell ka marrë të drejtat e kërkimit dhe shfrytëzimit...