23.05.19 00:20

Pasuri nga aktiviteti kriminal në Itali, sekuestrohen 1 milionë euro të ‘pista’ në Durrës

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të konsiderueshme të hollash...

Pjestar i grupit terrorist që sulmoi repartin ushtarak, Fredi Beleri përfundon në prokurori

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë sot në pyetje Fredi Belerin për shkak se ai ishte pjestar i grupit terrorist MAVI që sulmoi në prill 1994...

Vettingu “djeg” përfundimisht anëtarin e Gjykatës së Lartë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vlerësuar se gjyqtar i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, nuk justifikon burimin e pasurive dhe për këtë arsye ka vendosur ndryshimin...

Aksident në Tiranë, autobusi del nga rruga

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kodër-Kamëz, pasi një autobus ka dalë nga rruga për shkak se drejtuesi i tij ka humbur kontrollin.

Ushtria e Shqipërisë dhe Kosovës pozicionohet në Kroaci, shqetësohen serbët

Qindra ushtarë të Shqipërisë dhe Kosovës, kanë zbarkuar nga dy anije kroate në portin e Zadarit dje, në kuadër të ushtrimeve ndërkombëtare “ Emergency Response 19”, që...

Zbardhen mesazhet/ Akuza e Artan Hoxhës: Ja dosja ‘978’, ku Ilir Meta kërkoi 200...

Ja një shembull i drejtesise ne kohën e Partisë demokratike. Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, mbrëmë i ftuar në ‘Opinion’ publikoi pjesë nga një dosje që...

I kërkuar për 21 grabitje dhe 20 vrasje, kush është rusi i rrezikshëm me...

Javën e shkuar, gjykata e Tverskoy në Moskë, ka lëshuar një urdhër arresti në mungesë për një 44-vjeçar, të akuzuar për grabitje. Ai është...

Gruaja i helmoi nënën, 1 vit pas ngjarjes së bujshme flet djali

Vrasja e Lirije Lamit nga nusja e saj tronditi mbarë opinionin publik vitin e kaluar. Marjana Cmeta helmoi me lëng portokalli e më pas e mbyti me...

Ish- kreu i prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha vihet nën hetim

Dha dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë duke i “kursyer” vetes përballjen me procesin e vettingut, por duket se ish drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës nuk do t’i...

Goditja e grupit Avdyli/ Kapet një tjetër anëtar i bandës (EMRI)

Arrestohet në Durrës një tjetër anëtar i bandës së Avdylajve i akuzuar për trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash. Ai është Marjo Zeqiri (alias...