19.10.19 16:47

I bashkoi ‘shqiponja’ dhe slogani, por ja çfarë thoshte Basha për Metën në 2017...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vendosi të shtunën që të anulonte zgjedhjet e 30 Qershorit duke i shtyrë pa afat. Vendimi u vlerësua nga kryetari i PD-së,...

Mësuesja që bëri seks me nxënësin 14-vjeçar ka një kërkesë të çuditshme për gjykatën

Një mësuese që bëri seks me nxënësin 14-vjeçar kërkonte dënim më të ulët se ai minimal, për shkak se “nxënësi bëri seks me dëshirë”.

Përgjigja befasuese/ A e keni menduar ndonjëherë pse këndon gjeli në mëngjes?

Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të Nagoya të Japonisë, të cilët avancuan në një eksperiment të mirëfilltë për të zbuluar sekrete e zgjimit herët në...

Erion Braçe ndryshon look-un, pas vërejtjes për pamje jo serioze

Ndrysha nga se jemi mësuar ta shohim, pa mjekër dhe përkrah njërit nga berberëve të “VIP-ave” më të njohur në Tiranë. Kështu është shfaqur në Instagram ditën...

Ky është qyteti ku mund të merrni me qira një të dashur

Je beqare dhe kërkon të kesh një të dashur sa për të bërë foto në qytetin e përjetshëm, në Romë? Tashmë mund të merrni...

Kjo është mania e protestuesve të PD-së

Ky është protestuesi më i çuditshëm në tubimin e shtatë të opozitës kundër qeverisë Rama. Ka mundur të ngjitet në katin e parë të kryesisë së kuvendit...

Shqiptari në SHBA rrëfen hallin: Kam 5 makina, por nuk po gjej dot një...

Shoqëria ka nisur të drejtohet gjithnjë e më shumë tek të shiturit mend në rrjetet sociale dhe kjo kuptohet fare lehtë nga tendenca e postimeve të miqve...

Hapet varri i mbretit të Egjiptit, të gjithë u mahnitën nga ajo çka u...

Viti 1922 shënon një zbulim të madh për qytetërimin egjiptian. Britaniku Hoëard Carter zbuloi varrin e Tutankhamonit me një pasuri marramendëse.

Basha bëhet me kartë studenti

Pas paktit më studentët, ka filluar edhe shpërndarja e kartave të studentëve. E ndërsa, rrjetet sociale e kanë shfrytëzuar këtë edhe për tu...

Cilat janë kërkimet më të shpeshta në google rreth seksit?

Google arrin shpesh të bëj atë që edukimi apo familja ka dëshuar u përgjigjet pyetjeve të cilat na vjen turp t’i bëjmë. E kjo platformë na përgjigjet...