18.07.19 10:27

Harrojeni plazhin këtë javë, ja si do të luhaten temperaturat

Edhe pse javët e fundit Shqipëria është përfshirë nga temperatura të larta e mot me diell mesa duket këtyre ditëve po u vjen fundi.

Rrezik për zjarre! Moti sot me temperatura ekstreme

RESHJET Nesër  (e martë dt.02) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër...

5 shenjat më inteligjente të Horoskopit

Nëse nuk e gjeni shenjën tuaj zodiakale në këtë listë, mos u shqetësoni, ka të ngjarë që inteligjenca e këtyre shenjave, thjeshtë dallon pak nga të tjerat....

“Temperaturat e larta nga ferri” mbërriti, Shqipëria preket nga vala më e nxehtë e...

Sipas një artikulli nga “The Guardian”, alarmi për “Të nxehtin e Ferrit” që do ta kaploj Evropën tashmë është dhënë nga ekspertët. Nga Spanja...

I nxehti afrikan “pushton” vendin, ja sa shkojnë temperaturat sot

Një valë e rrezikshme të nxehti, mund të godasë Europën javën që vjen, dukë i çuar temperaturat në mbi 38 gradë celsius. Kjo është...

Përgatituni për një fillim jave të freskët! Si do jenë temperaturat në ditët në...

Pas një jave shumë të nxehtë, më në fund do të kemi pak freski. Sipas MeteoAlb, java do të nis me mot të kthjellët dhe vranësia kalimtare,...

Pas vapës përvëluese ulen temperaturat, meteorologët: Çfarë do të ndodhë në ditët në vazhdim

Fundjava është parashikuar përvëluese jo vetëm për Shqipërinë por edhe gjithë rajonin. Një masë presioni i lartë nga Afrika e Veriut është përqendruar mbi rajonin e Mesdheut...

I nxehti sapo ka filluar, çfarë sjell vera për shqiptarët?

Qershori nisi me mot të freskët dhe shi ku në vetëm 3 ditë janë plotësuar rreth 80% e normave të reshjeve mujore. Megjithatë, shumë shpejt qershori solli...

“Çmenden” temperaturat në Shqipëri, në fundjavë deri në 39 gradë

I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë gjatë kësaj jave. Temperaturat do të shkojnë deri në 39 gradë në fundjavë, ndërsa mjekët bëjnë apel për të moshuarit...

Si do jetë moti për sot

Sipas MeteoAlb, prezenca e një qendre me presion të lartë atmosferik mbi Ballkan do të kushtëzojë në vendin tonë mot të qëndrueshëm. Kështu, moti i kthjellët do...