Zv.Kryeministri Erjon Braçe vazhdon me akuzat në drejtim të ish-kryeminstrit Berisha për kërcënimin që i bën demokracisë shqiptare, por pa harruar të kujtojë dhe aleatin e tij Ilir Meta.

Duke kujtuar 21 janarin dhe kërcënimet e mëvonshme të Berishës për vrasjen e Ramës me snajper, Braçe u bën thirrje analistëve shqiptarë, me emër, që të mos e harrojnë.

“Andi oo Andi!

Tosi oo Tosi!

Mandi oo Mandi!

Turi oo Turi!

Adi oo Adi!

Soni oo Soni!

Diference e thelle shume!!

Dhe mos harroni,

ky nuk ishte vetem,

kishte dhe aleatin e sotem kur i dha #Demokracise trajten e snajperit,

pushkatuesit, vrasesit gjakatar!

Dite te mire dhe gojen hapur deri ne fund!”, reagon Braçe, duke publikuar videon e Berishës.