12.11.19 12:17
Ballina Blog

Kur Ilir Meta paraqitet me furçe boje te dera e Borschardt

Nga Skënder Minxhozi/ Nëse ka patur ndonjë iluzion se krizën politike aktuale mund ta zgjidhte ndonjë (apo disa) shqiptar, pa qenë i ulur në...

PD nuk ngjit më me këtë kryetar, po shkojmë drejt humnerës

Nga Arben Ristani/ Para disa ditësh jam shprehur publikisht në lidhje me një fakt të qartë si drita e diellit: pavarësisht përpjekjeve, opozita nuk...

Rama reagon për Teatrin

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar ditën e sotme lidhur me protestën që po zhvillohet kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Rama thotë se Teatri Kombëtar do...

Prokurorët belgë, Basha merret në pyetje

Kryedemokrati Lulzim Basha do të merret në pyetje ditën e enjte lidhur me çështjen e ‘Toyota Yaris’. Report tv raporton se për këtë hetim...

Në moshën 42-vjeçare deputetja e opozitës i jep fund beqarisë, dalin detajet e para

Sesioni i ri parlamentar, duket se finalizohet me një dasmë. Deputetja e opozitës së re, Majlinda Halilaj, e cila në Parlament zuri vendin e Lulzim Bashës pritet...

Meta bëhet nostalgjik për Berishën, kujton kohën kur ishte në qeveri më të

Presidenti Ilir Meta është kthyer pas në kohë, 9 vite më parë kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë njohu aktin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Meta thotë...

Elvana në Spanjë me pushime, qytetari i bën komentin e pakëndshëm

Elvana Gjata ndodhet në Spanjë, me pushime. Këngëtarja, pas një pauze, iu rikthye suksesshëm karrierës muzikore me produksionin e fundit, si dhe atë kinematografik,...

FOTOT: Grida Duma kapet “mat” duke pushuar me Ervin Salinajin, ja momentet më pikante

Në shumë media përflitet për një lidhje të mundshme dashurie midis ish-deputetëve të PD-së, Grida Duma dhe Ervin Salianji, por ansjëri prej tyre ende nuk e ka...

Modelja me trupin më të bukur në botë tregon se çfarë i pëlqen tek...

Modelja që është votuar votuar si një ndër femrat me trupin më të bukur në botë, Kelly Brook, ka treguar në një intervistë së çfarë i pëlqen...

Asambleja, Rama kërkon një mandat tjetër në krye të PS, kush do të garojë...

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Në fokus të kësaj asambleje do të jetë rezultati zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe organizimi në parti.